Zwycięzcy finału Miejskiego Konkursu Ortograficznego!

Rozgrywki finałowe Miejskiego Konkursu Ortograficznego dobiegły końca. W sobotę 4 marca 2023 r. trójka naszych uczestników :

Zofia Cwalińska kl. 8c

Michał Stanek kl. 8a

i Sonia Mazan kl. 6b

brała udział w zmaganiach ortograficznych oraz interpunkcyjnych w Domu Kultury „KOMES” przy udziale zebranej widowni.

Najpierw uczniowie musieli poradzić sobie z naprawdę trudnym dyktandem, pełnym zawiłości i pułapek ortograficznych. Następnie mieli do wykonania kilka zadań związanych z interpunkcją i ortografią o różnym stopniu trudności. Niektóre z nich były na poziomie egzaminu ósmoklasisty, inne jeszcze trudniejsze.  Później wyszukiwali błędne zapisy, a na końcu utworzyli własny folder reklamowy, związany z wybraną przez siebie atrakcją turystyczną.

Młodzież wykazała się pomysłowością, kreatywnością oraz rzetelną wiedzą w zakresie polskiej ortografii i interpunkcji. Poziom był wysoki i bardzo wyrównany. Tym większa nasza radość, że po podliczeniu zdobytych punktów zwycięzcami okazali się nasi uczniowie z PSP nr 11!

Zosia Cwalińska i Michał Stanek zajęli ex aequo I miejsce!

Sonia Mazan zajęła IV miejsce i była najmłodszą uczestniczką – pozostali to uczniowie klas ósmych.

Serdecznie gratulujemy naszym finalistom i życzymy dalszych sukcesów.

Oprac. A. Wołkonowska