XIX MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „POECI DZIECIOM – DZIECI POETOM”

08 XII 2023r w Zespole Szkolno – Przedszkolnym Nr 1 w Kędzierzynie – Koźlu odbył się XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poeci dzieciom – dzieci poetom”.
Główne cele konkursu to :popularyzacja twórczości poetów piszących dla najmłodszych, zainteresowanie dzieci poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich i aktorskich dzieci oraz kształtowanie wrażliwości na piękno.
Występy uczestników konkursu oceniało jury. Jury brało pod uwagę dobór wiersza, jego interpretację, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny. Naszą szkołę reprezentowały uczennice : Laura Mgłowska z 2a i Alicja Mazur z 3a.
W czasie obrad jury odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których uczestnicy konkursu mogli samodzielnie wykonać mikołaja z papierowego talerzyka oraz innych materiałów plastycznych. Z dumą informujemy iż II miejsce w konkursie zdobyła Laura Mgłowska natomiast Alicja Mazur otrzymała wyróżnienienie. GRATULUJEMY!!!