XIII Wiosenny Turniej Lekkoatletyczny Przedszkolaków

12 marca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 11 odbył się XIII Wiosenny Turniej Lekkoatletyczny Przedszkolaków.

Dzieci z pięciu placówek: PP nr 2, PP nr 6, PP nr 11, PP nr 23 oraz Katolickie Przedszkole Niepubliczne ,,Ochronka”

zmagały się w sportowo- ekologicznych konkurencjach na sali gimnastycznej. Zawody pod hasłem 3R: Ruch+ Radość

+ Rozum oprócz sportowej rywalizacji zostały połączone z elementami edukacji ekologicznej. W trakcie turnieju

wykorzystano surowce wtórne: sznurki, rolki, butelki, papierowe kule, zużyte opony, kartony, pudełka.

Przedszkolaki świetnie się bawiły i chętnie uczestniczyły w poszczególnych konkurencjach. Rywalizowały ze sobą,

pamiętając o zasadach fair play. W przerwie sportowych zmagań dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek.

Na koniec wszystkie przedszkolaki budowały EKO- ZAMEK . Wysiłki małych sportowców zostały nagrodzone pucharami,

dyplomami oraz plastycznymi upominkami. W zawodach uczestniczyło 110 przedszkolaków.

Turniej uświetnił występ szkolnego zespołu tanecznego ,,Biedronki”.