SPOTKANIE AUTORSKIE Z JACKIEM PELCZAREM

17.11.2023 r. uczniowie klas 7 wzięli udział w spotkaniu autorskim zorganizowanym w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Naszym gościem był pan Jacek Pelczar – absolwent naszej szkoły, filolog słowiański, autor opowiadań inspirowanych mitologią słowiańską.

Pan Jacek przedstawił nam bardzo interesującą prezentację, w której opowiadał o motywach słowiańskich w muzyce, literaturze, malarstwie i filmie. Przedstawił autorów, którzy w swojej twórczości sięgają po motywy słowiańskie oraz zaprezentował ich książki.

Spotkanie zakończyło kilka pytań do naszego gościa i… wizyta na lekcji języka polskiego

w klasie 7c.

Serdecznie dziękujemy panu Jackowi Pelczarowi za to interesujące spotkanie i życzymy owocnej pracy twórczej.