„JEDENASTKA” ZNOWU W FINALE! FINAŁ MIEJSKIEGO KONKURSU MITOLOGICZNEGO

konkurs

Co 2 lata odbywa się Miejski Konkurs Mitologiczny, do którego starannie przygotowują się miłośnicy mitologii greckiej i rzymskiej. W tym roku była to X, jubileuszowa edycja zmagań w zawodach „O złoty laur Apollina”. Miała miejsce 29 listopada 2022 r. w PSP nr 15 (Kłodnica).

Naszą szkołę reprezentowały:

1. Zofia Cwalińska kl. 8c ( I miejsce w eliminacjach szkolnych)

2. Michalina Dżaluk kl. 6c (II miejsce w eliminacjach szkolnych)

3. Olga Fleszer kl. 6b (III miejsce w eliminacjach szkolnych)

4. Anna Bator kl. 8d   oraz

5. Jordan Kazimierska kl. 6c (IV miejsce w eliminacjach szkolnych ex aequo).

W rozgrywkach półfinałowych brało udział 30 najlepszych uczestników z większości szkół w Kędzierzynie- Koźlu. Eliminacje, jak sami organizatorzy przyznają, były wyjątkowo trudne.

Do finału, który odbędzie się 18 marca 2023 r., zakwalifikowało się tylko 6 uczniów, którzy zdobyli najwięcej punktów, rozwiązując rozmaite mitologiczne zagadki i wykazując się imponującą wiedzą w zakresie „Mitologii” J. Parandowskiego.

Tym większa nasza radość, że wśród szóstki najlepszych są aż 3 uczennice naszej szkoły PSP nr 11!

A oto nasze finalistki:

Zofia Cwalińska

Michalina Dżaluk

Olga Fleszer

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za finał z nagrodami, który odbędzie się 18 marca 2023 r. w sobotę o godz. 10.00, w Domu Kultury „KOMES”.