Wojewódzkie Obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

07.05.2024 roku, w Głogówku odbyły się III Wojewódzkie Obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Do miasta zjechali się przedstawiciele warsztatów terapii zajęciowej oraz szkół z całego województwa opolskiego. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 10.00. Wszyscy zaproszeni goście zebrali się na głogóweckim rynku, skąd w uroczystym przemarszu wyruszyli na plac zamkowy. W wydarzeniu brała udział liczna grupa uczennic i uczniów klas integracyjnych z naszej szkoły. Oprócz oficjalnych obchodów na wszystkich czekał festyn i liczne atrakcje. Uczestnicy bawili się uczestnicząc w pokazach strażackich, 1 pomocy przedmedycznej, była możliwość uczestniczyć w konkursie wiedzy o ruchu drogowym, konkursach plastycznych. Chętni mogli spróbować swych sił w plenerowych sportach : badmintonie, piłce nożnej, koszykówce. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich poczęstunek i pamiątkowe upominki. Była to dobra okazja do wzajemnego poznania się i dobrej zabawy.