I MIEJSKI KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ „YOU CAN SING”

Na dzień 25 października wielu uczniów i nauczycieli oczekiwało z niecierpliwością. Emocjom tym i podekscytowaniu towarzyszyły liczne przygotowania wokalne, artystyczne, kulinarne i plastyczne.W końcu nadszedł ten wyjątkowy dzień – Europejski Dzień Języków Obcych połączony z Miejskim Konkursem Piosenki Anglojęzycznej „You Can Sing”.Wyczekiwani goście z innych szkół przybyli do „Jedenastki” o 9.00. Tutaj przywitały ich uginające się od pięknie pachnących i wyglądających potraw stoły z potrawami charakterystycznymi dla różnych krajów. Jak na polską gościnność przystało, każdy znalazł coś dobrego dla siebie- począwszy od słodkich przekąsek a skończywszy na pełnowartościowych porcjach niemal obiadowych. Zostały one przygotowane przez uczniów i rodziców naszej szkoły, a dzięki wychowawcom zostały pięknie zaprezentowane. Ich koloryt i smak został oceniony przez nasze panie kucharki oraz panią intendentkę, które okiem profesjonalisty patrząc były zachwycone prezentowanymi potrawami. Po degustacji uczestnicy konkursu „ You can sing” wraz z opiekunami udali się do sali gimnastycznej, gdzie mogli zaprezentować jury i szerszej publiczności swoje talenty wokalne i artystyczne. Poziom był bardzo wysoki. Wiele szkół zgłosiło swoich uczniów i uczennice do konkursu, a jury miało twardy orzech do zgryzienia. Po długich i burzliwych naradach wyłoniono zwycięzców:W kategorii klas 4-6:I miejsce: PSP 11 Alicja Mazur II miejsce: PSP 12 Antonina MączyńskaIII miejsce: PSP 10 Zespół „ Three Cats”Wyróżnienie: PSP 5 Amelia SpanierW kategorii klas VII- VIII:I miejsce: PSP 12 Marta WalaII miejsce: PSP 11 Wiktoria JopekIII miejsce: PSP 19 Hanna Florek i Adam Dziendzioł Wyróżnienie: Zespół z PSP 15 Słowa podziękowania należą się wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom, którzy przygotowali młodych, zdolnych ludzi do konkursu.Mamy nadzieję, że za rok również wspólnie będziemy świętować Europejski Dzień Jezykow Obcych w rytm piosenek zaśpiewanych przez uczestników konkursu „ You Can Sing”.

admin (121)