„XX Międzynarodowa Olimpiada w Sportach Zimowych”

W czeskiej miejscowości Moravka zakończyła się „XX Międzynarodowa Olimpiada w Sportach Zimowych” dla osób z niepełnosprawnościami, w której uczestniczyli zawodnicy z Czech, Słowacji i Polski.

Nasze miasto i kraj reprezentowali uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 11 w Kędzierzynie-Koźlu (na co dzień zawodnicy klubu Olimpiad Specjalnych „Koziołki” działającej przy szkole) zdobywając łacznie 6 medali: 4 złote, 1 srebrny I 1 brązowy.

Mimo braku śniegu, zawody zorganizowano w formie biegowej na wzór biathlonu z uwzględnieniem strzelania oraz innych sprawnościowych konkurencji.

Nasza 6-osobowa reprezentacja zdominowała te zawody, zdobywając wszystkie możliwe do zdobycia złote medale oraz 1 srebrny i 1 brązowy.

Największą indywidualnością imprezy okazał się uczeń klasy 7c integracyjnej- JAKUB DUDKA, który wywalczył 3 złote medale:

Pierwszy zdobył w klasyfikacji generalnej zawodów, drugi w kategorii

mężczyzn a trzeci w klasyfikacji drużynowej.

W tej ostatniej złoty medal Jakub wywalczył wspólnie z koleżanką z klasy JORDAN KAZIMIERSKĄ oraz z uczniem klasy 5c- RAFAŁEM JAWORSKIM.

Kolejne 2 medale zdobyła uczennica klasy 6c NIKA LASZKOWSKA, która była bezkonkurencyjna w kategorii kobiet oraz wywalczyla brązowy w klasyfikacji generalnej zawodów.

W kategorii kobiet srebrny medal wywalczyła JORDAN KAZIMIERSKA.

Drugi zespół naszej szkoły w skladzie: MAJA SADKO, IGOR WIENTZEK i NIKA LASZKOWSKA w konkurencji drużynowej zajął 4 miejsce.

Brawa dla wszystkich zawodników za wspaniały występ, wspólnie spędzony czas i osiągnięte sukcesy.

Opiekunami ekipy byli: Paweł Serafinowicz, Piotr Osóbka i Stanisława Zasowska-Ścigacz