KINDER JOY OF MOVING 2024

🔥JEDZIEMY NA MISTRZOSTWA POLSKI 💪🔥💣🥉🏐

W niedzielę 18 maja odbył się finał wojewódzki ogólnopolskiego turnieju mini piłki siatkowej Kinder Joy of Moving.

W finale wzięło udział po 8 zespołów w kategorii dwójek, trójek, czwórek oraz singli chłopców.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna trójek chłopców z klasy sportowej 5a ( Dorian Gdowski, Wojtek Marek, Cohen Smith, Piotrek Nurski i Paweł Hołub).

Chłopaki zagrali najlepszy turniej w tym sezonie walcząc z najlepszymi jak równy z równym.

W pierwszym meczu mieliśmy kilka piłek meczowych z późniejszym zwycięzcą turnieju, każdy set kończył się na przewagi.

PSP 11 – AS Stal Nysa I 1:2 (16:14, 16:18, 11:13)

Następnie wygrywamy z AS Stal Nysa III 2:0 (15:9, 15:8).

W ostatnim meczu decydującym o wyjściu z grupy po drugiej stronie staje drugi zespół AS ZAKSY. Po zaciętym boju wygrywamy w tie-breaku 2:1 (15:12, 8:15, 11:6).

Jesteśmy w najlepszej czwórce💪

W drugim etapie przegrywamy z ZAKSĄ I 0:2 (8:15, 12:15).

W ostatnim meczu turnieju mierzymy się z AS Stal Nysa II lecz tym razem stawką meczu jest awans do Mistrzostw Polski. Chłopaki stanęli na wysokości zadania, wytrzymali do końca i wygrali 2:0 (15:12, 15:9).

Zdobywamy brązowy medal i prawo udziału w MP KINDER JOY OF MOVING, który odbędzie się w dniach 28-30 czerwca w Katowicach.

Oprócz naszej trójki Marcel Kupiec, uczeń również klasy 5a zdobył srebrny medal 🥈 grając w drużynie AS ZAKSA i również jedzie do Katowic.

Wcześniej Marcel był powołany na zgrupowanie kadry wojewódzkiej gdzie doskonalił swoje umiejętności.

GRATULUJEMY 👏💪

Warty odnotowania jest również fakt, iż Olek Michalski z klasy 4a także uzyskał awans na Mistrzostwa Polski grając w drużynie AS ZAKSA i zdobywając brązowy medal 🥉.

WIELKIE BRAWA 👏💪

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za start naszych SIATKARZY w Katowicach ✊✊