Innowacja „Dwa łyki praktycznej chemii, fizyki i matematyki”

Uczniowie klasy 5c  spędzają piątkowe popołudnia uczestnicząc w innowacji pedagogicznej pt.: „Dwa łyki praktycznej chemii, fizyki i matematyki”. Pomysłodawcami zajęć są p. Anita Ciaputa oraz p. Łukasz Gajewski (nauczyciele chemii, fizyki i matematyki). Głównym celem innowacji to rozwinięcie pasji uczniów ,poszerzenie i uporządkowanie wiedzy z dziedziny matematyki oraz  ukazanie korelacji ( w sposób praktyczny)  między  matematyką , chemią  i fizyką. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczą w zajęciach , dyskutują na dany temat, trafnie wyciągają wnioski- i tym samym przyswajają nowe treści.

Do tej pory na zajęciach uczniowie zostali zapoznani m.in. z pojęciami mieszaniny jednorodnej i niejednorodnej oraz z sposobami ich rozdzielania. Piątoklasiści tworzyli również zjawiskowe mieszaniny z produktów znajdujących się w kuchni. Przed świętami uczniowie „modyfikowali” przepisy kulinarne (pierniczków)  z wykorzystaniem ułamków zwykłych. Dużo radości sprawiło uczniom wykonanie i zabawa cieczą nieniutonowską oraz założenie hodowli kryształków.