„Jak nie czytam, jak czytam”

7 czerwca 2023 r. (środa) nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji  „Jak nie czytam, jak czytam”.

Jej organizatorem głównym jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w szkole”, a lokalnie biblioteki wszystkich typów.

Ale po co?

Głównym celem akcji jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką.

Prosimy,  aby w tym dniu wszyscy uczniowie przynieśli swoje ulubione książki lub takie, które teraz czytają i podczas wszystkich przerw stworzyli miłą, niecodzienną atmosferę wspólnego czytania w gronie koleżanek i kolegów.

O godz. 10.00 zapraszamy na hol 2 piętra, gdzie przystąpimy do bicia rekordu we wspólnym czytaniu. Pokażmy dorosłym, że młodzi czytają!!!