List Dyrekcji szkoły do nauczycieli, rodziców i uczniów na rozpoczęcie roku szkolnego

Kędzierzyn -Koźle 31 sierpnia 2021

Drodzy Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie,
                             Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11
                                     w Kędzierzynie - Koźlu

Zakończył się czas letniego wypoczynku, beztroski i swobody…
Jak co roku o tej porze, Wy - Uczniowie, Rodzice oraz Nauczyciele wracacie do swoich obowiązków. Na  wszystkich nas  czekają nowe wyzwania i obowiązki edukacyjne.
Niebawem  zabrzmi pierwszy dzwonek, którego dźwięk będzie towarzyszył Nam codziennie przez najbliższe miesiące.
   Jak zwykle w pierwszym dniu szkoły wszyscy mamy swoje  oczekiwania i nadzieje a czasem lęki  i obawy.  Wiem o tym i zapewniam, że ja również pragnę, żeby wiele naszych ambitnych planów i przedsięwzięć edukacyjnych zostało zrealizowanych w rozpoczynającym się roku szkolnym i zakończyło się sukcesem.
   Nauczycielom przekazuję serdeczne  życzenia  wytrwałości, cierpliwości i satysfakcji zawodowej  oraz  szczęścia osobistego i zdrowia.
   Wszystkim Naszym Uczniom, a szczególnie tym,  którzy w tym roku  rozpoczynają swą przygodę z nauką, życzę, aby spełniły się Wasze marzenia o szkole, by zdobywanie wiedzy było fascynującą przygodą a czas spędzony z kolegami i koleżankami dał Wam wiele radości.  Natomiast uczniom klas starszych życzę pomyślnej promocji do następnej klasy a ósmoklasistom jak najlepszego zdania egzaminów kończących naukę w szkole podstawowej. Niech czas spędzony w naszej szkole zaowocuje zdobywaniem wiedzy, dobrymi ocenami, ciekawymi zajęciami w przyjaznej, pełnej życzliwości atmosferze oraz wspaniałymi i trwałymi przyjaźniami.
   Gorąco zachęcam wszystkich Rodziców naszych Uczniów do włączania się, w miarę możliwości, w życie szkoły. Bez życzliwego wsparcia z Państwa strony, szkoła nie może sprawnie funkcjonować i w pełni realizować swoich zadań.
Życzę również Państwu, aby osiągnięcia Waszych dzieci były dla Was nieustającym powodem do dumy.
   Życzę nam wszystkim wzajemnej życzliwości, zaufania, zrozumienia i wytrwałości w realizacji zadań jakie stawia przed nami trudny czas wciąż panującej pandemii Covid 19 oraz zachowania jak najlepszych wspomnień z pobytu w murach naszej szkoły.  Aby rok szkolny 2021/2022 był spokojny i bezpieczny dla zdrowia nas wszystkich, przypominam, że istnieje możliwość szczepień przeciwko koronawirusowi, uczniów od 12 roku życia i serdecznie do tego zachęcam.

Dyrektor Publicznej Szkoły podstawowej nr 11
                                                                                         w Kędzierzynie-Koźlu
                                                                                       Małgorzata Jurzyk - Polis

Tło zdjęcie utworzone przez jcomp - pl.freepik.com