zobacz też:

Innowacje pedagogiczne - integracja
Zajęcia specjalistyczne
Imprezy integracyjne na terenie szkoły
Imprezy integracyjne na terenie miasta
Grupa wsparcia dla Rodziców, Nauczycieli i Terapeutów uczniów z Zespołem Aspergera
Punkt Konsultacyjny dla Rodziców, Opiekunów, Nauczycieli, Terapeutów dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu

Podziel się talentem

Corocznie nasza szkoła bierze udział w warsztatach plastycznych z cyklu "Podziel się talentem". Jest to impreza integracyjna zainicjowana przez pogorzelecki "Promyczek", która ma na celu propagowanie otwartości na różnego rodzaju niepełnosprawności.

12 maja 2016 roku w naszej szkole odbyła się trzecia edycja warsztatów plastycznych z cyklu "Podziel się talentem".

Gościliśmy wychowanków z opiekunami z PSP z Oddziałami Integracyjnymi nr 12 z Koźla, z PG z Ciska, z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Pokrzywnicy, ze ŚDS "Promyczek" z Pogorzelca, z DPS ze Sławięcic oraz z PG nr 3 z Pogorzelca.

Gospodarzami warsztatów była klasa 4c z PSP 11 wraz z opiekunami: panią Violettą Sałek i panią Zofią Bielawską.

W programie spotkania była praca w grupach – wspólne wykonanie wiosennego kolażu pt. "Wiosenne przebudzenie", wykorzystującego różnego rodzaju materiały oraz technikę origami, a także indywidualne wykonanie wiosennego obrazu z gotowych ramek i kolorowej bibułki.

Ciekawe przedstawienie pt. "Śpiąca królewna", przygotowane przez panią Wiesławę Dziedzic wraz z klasą 3a, uatrakcyjniło nasze warsztaty.

Niespodzianką dla wszystkich stał się występ romskiego zespołu tanecznego z opiekunem panią Ingą Mirgą, która opowiedziała nam
o ciekawych zwyczajach Romów.

Myślę, że warsztaty były zarówno dla gospodarzy, uczestników jak i ich opiekunów ciekawym doświadczeniem. Pozwoliły na zaprezentowanie różnych talentów, nie tylko plastycznych, oraz na zawarcie nowych przyjaźni.

Na czwartej edycji spotykamy się w Pokrzywnicy.

Do zobaczenia za rok!

Napisała: Zofia Bielawska